hamburger icon
close menu icon

contact icon
Pn-Pt: 10:00 - 19:00
Sobota 10:00 - 13:00

Podróż za granicę? Twój PUPIL potrzebuję paszportu!

image

Planując podróż za granicę upewnij się, jakich Twój podopieczny potrzebuje dokumentów oraz jakie są warunki przewozu zwierzęcia zarówno do kraju docelowego, jak i państw tranzytowych. Każdy pies i kot przekraczający polską granicę musi posiadać paszport, mikroczip i aktualne szczepienie przeciw wściekliźnie. Od początku 2012 roku podróżowanie ze zwierzętami towarzyszącymi po Europie jest znacznie łatwiejsze, dzięki zniesieniu obowiązku badania efektywności szczepienia przeciw wściekliźnie do Wielkiej Brytanii, Irlandii, Szwecji i Norwegii. Od 3 lipca 2011 implantacja mikroczipa jest jedyną uznawaną metodą znakowania zwierząt przy przemieszczaniu się pomiędzy krajami. Wyjątkiem są tatuaże psów rasowych wykonane wcześniej (przed wejściem w życie obecnych przepisów), o ile numer tatuażu i data jego wykonania są wpisane do paszportu.

W naszej lecznicy wystawiamy paszporty dla psów i kotów. Należy pamiętać aby nie zgłaszać się „na ostatnią chwilę”, na kilka dni przed wyjazdem zwierzęcia. Istnieją procedury, których czasu należy ściśle przestrzegać- szczepienie na wściekliznę, odrobaczanie i badanie kliniczne przed wyjazdowe. Mile widziane jest zgłoszenie telefoniczne chęci wyrobienia paszportu, szczególnie gdy dotyczy to większej ilości zwierząt. Przy zakładaniu paszportu, należy pamiętać, że zwierzę musi posiadać chip.

 

 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda